• Suplementacja w ciąży i podczas karmienia piersią

    Czas na odsłonę kolejnego posta z cyklu w temacie diety kobiet w ciąży i karmiących piersią.

    Dzisiaj na tapet bierzemy Suplementację. Czy jest ważna? Czy zawsze jest potrzebna? Czy lepiej stosować preparaty multiwitaminowe czy może pojedyncze suplementy diety? Jakie składniki odżywcze żywności są szczególnie ważne w ciąży i podczas laktacji? Czy należy je suplementować oprócz dostarczania z dobrze zbilansowaną dietą?

  • Kolki i ulewania

    Odbijanie w pozycji pionowej, przerwy między karmieniami, leki gastrologiczne, ciepłe okłady, układanie na boku dziecka, aby się nie zachłysnęło, a problem dalej jest... Znacie te metody jako rodzice?

  • Fizjoterapia dziecięca

    Jesteś rodzicem, bardzo troszczysz się o swoje dziecko i chcesz zrobić wszystko, żeby było zdrowe i dobrze się rozwijało?

    Na co powinieneś zwrócić uwagę od pierwszych dni dziecka, co powinno Cię zaniepokoić, a kiedy trzeba wspomóc jego rozwój?

    Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania, przytaczając sytuacje Wasze - rodziców, w których często znajdujecie się i nie zawsze wiecie, co dalej z tym zrobić.

  • Stwardnienie rozsiane

    Stwardnienie rozsiane cz. 1. – sclerosis multiplex, SM – to pierwotna choroba ośrodkowego układu nerwowego, zapalno – demielinizacyjna, o podłożu autoimmunologicznym, której etiologia do  tej pory pozostaje nieznana.


    Warto poruszyć temat jej wczesnego rozpoznawania, jako że zalicza się do jednej z najczęstszych przyczyn chorobowych niepełnosprawności u młodych dorosłych.

  • Dieta kobiety ciężarnej i kobiety karmiącej piersią

    Dieta kobiety ciężarnej powinna być dobrze zbilansowana, bowiem zarówno niedobory pokarmowe, jak i nadmierne żywienie mogą mieć negatywny wpływ na rozwój płodu i przebieg ciąży. Podczas ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na energię, białko, wiele witamin i składników mineralnych, co nie oznacza jednak aby jeść „za dwoje”, lecz „dla dwojga”. Przekonanie, że w ciąży trzeba jeść 2 x więcej, jest błędne. Wzrost zapotrzebowania nie przekracza bowiem 1/3 zapotrzebowania z czasu przed ciążą.
     

  • Neuropatia

    Jest to problem nerwu obwodowego, który z jakiegoś powodu nie "przewodzi" informacji we właściwy sposób lub wcale.

  • Zapomnij raz na zawsze o bolesnym miesiączkowaniu

    Bolesne miesiączkowanie już zaczęły przyjmować się jako "norma" w codziennym życiu, otóż nie
    Przewlekłe bolesne miesiączkowanie, wyklucza nas z codziennych zajęć, pracy, szkoły przerwij takie funkcjonowanie.

  • Osteopatia a dolegliwości bólowe szyjnego odcinka kręgosłupa

    Ból odcinka szyjnego kręgosłupa występuje bardzo często, szczególnie u osób, które codziennie spędzają długie godziny na pracy przed komputerem... Niekiedy dolegliwości te rozpoczynają się stanem ostrym, a innym razem rozwijają się stopniowo w wyniku sumowania się wielu dysfunkcji i patologii. Przyczyn takich dolegliwości może być bardzo wiele – zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zmiany degeneracyjne dysków, urazy, guzy, bóle mięśniowo – powięziowe i wiele innych.

  • Poród porodem, ale o połogu też musicie wiedzieć parę bardzo ważnych rzeczy!

    Połóg trwa około 6-8 tygodni i w tym czasie masz prawo czuć się różnie. Dlatego poniżej kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci przetrwać ten czas, zanim trafisz od fizjoterapeuty.