Kolki i ulewania

Terapeutycznie z życia rodzica 😉

Odbijanie w pozycji pionowej, przerwy między karmieniami, leki gastrologiczne, ciepłe okłady, układanie na boku dziecka, aby się nie zachłysnęło, a problem dalej jest... Znacie te metody jako rodzice?

Problem ulewania pokarmu u dzieci jest już zjawiskiem często spotykanym w naszym gabinecie. Chcemy zaznaczyć jako terapeuci, że jest to patologia, a nie norma. Żadne dziecko nie powinno ulewać, chlustać pokarmem, nadmiernie odbijać etc. chyba że mówimy o problemie chorobowym patologii przełyku/gardła czy żołądka. Mały pacjent z problemem ulewania, powinien koniecznie zjawić się w gabinecie fizjoterapeuty i osteopaty.

Uznaje się, że niedorozwój układu pokarmowego to norma u niemowlaków i dzieci małych, tylko powiedz to młodemu rodzicowi, kiedy dziecko płacze 4 miesiące, terapeutycznie się na to nie zgadzamy, można z tym pracować. Tylko trzeba wiedzieć jak.

Kilkanaście lat temu na Zachodzie, kiedy w Polsce osteopatia nie była jeszcze znana, tam osteopatów traktowano jako lekarzy pierwszego kontaktu. Dziś cieszymy się, że osteopatia jest bardziej znaną dziedziną medycyny, także w Polsce.
Osteopaci pracują ze wszystkimi układami ciała człowieka, przez to mogą szeroko spojrzeć na problem pacjenta, jakim jest, chociażby ulewanie małego człowieka. Badając pacjenta w gabinecie, często możecie dowiedzieć się, iż problem Waszego dziecka wcale nie zaczyna się w brzuszku.
Łączymy badanie funkcjonalne, wisceralne, czaszkowe i w wielu przypadkach okazuje się, że Wasz maluch ma większe problemy niż ulewanie, a korygując znaleziony problem, ulewanie mija... Anatomia, biomechanika, fizjologia i myślenie daje świetne rezultaty w pracy pediatrycznej.

W gabinecie w pracy osteopatycznej trzymamy się stwierdzenia "Znajdź, napraw i zostaw", organizm ma większe pokłady regeneracji, niż się wydaje, tylko trzeba dać mu bodziec do działania. Praca z dziećmi jest bardzo plastyczna i wdzięczna, bo nie zdążyli wielu złych wzorców utrwalić. Problem np. ulewania jest szybkim problemem do korekcji, o ile nie zostaną zdiagnozowane inne schorzenia.

Drogi młody rodzicu, bądź spokojny, takie schorzenie Waszego dziecka się leczy. Nie bójcie się wizyty, gdyż techniki osteopatyczne są delikatne i przyjemne. Dla maluszków wizyta przebiega miło i spokojnie, do tego stopnia, że wielu podczas terapii usypia bądź mocno się wycisza. Wizyta trwa około godziny warto, aby bezpośrednio przed wizytą dziecko nie jadło posiłku.

Jeśli Wasze pociechy mierzą się z takimi problemami jak ; reflux, ulewanie, kolki, zaparcia, nieutulony płacz, zaburzone ssanie, problemy z przełykaniem, cofanie śliny, ciągłe wysuwanie języka itd., wizyta u osteopaty będzie bardzo pomocna.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt z naszym sekretariatem.

Beata Naglik

Jestem mgr fizjoterapii. Od 8 lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, z zaburzeniami napięcia mięśniowego, z asymetriami ułożenia, skoliozami czy chorobami genetycznymi.

Jestem certyfikowanym terapeutą metody:

  • Vojty
  • PNF
  • Kinesiotapingu

W swojej pracy wykorzystuje również terapię manualną i terapię powieziowa.

Ponadto skończyłam studia pedagogiczne, co pomaga mi spojrzeć globalnie na dziecko i wspierać jego rozwój. Aby było to możliwe, konieczne jest nawiązanie współpracy z rodzicami i przekazywanie im informacji o prawidłowej pielęgnacji dziecka i stymulacji rozwoju, aby mogło osiągać kolejne kamienie milowe rozwoju.

Staram się cały czas pogłębiać swoją wiedzę, by jak najlepiej pomagać tym małym i tym większym pacjenta bez względu na poziom funkcjonowania. Motorem do dalszego rozwoju zawodowego jest radość i szczęście rodziców widzących postępy swoich pociech.
Prywatnie jestem mama dwójki dzieciaczków, dzięki czemu potrafię spojrzeć na małego człowieka i jego rodzica nie tylko ze strony terapeuty.

Swój wolny czas, którego mam dosyć mało, spędzam z rodziną, bo to oni są moim największym szczęściem.

W swojej pracy wykorzystuję techniki osteopatyczne oraz kinesiotaping.